بُن‌زا پلکس 7؛ سردسته مکمل‌های دام بن‌زا
متابولیسم اپتیمایزر

بن‌زا پلکس7، به‌عنوان مکمل کیلاته معدنی خوراک دام (گاو، گوسفند، بز، شتر و شترمرغ) براساس فناوری کیلات‌های پیشرفته (متعلق به شرکت دانش‌بنیان صدور احرار شرق) تولید می‌شود.

مکمل بن زا پلکس 7

درباره محصول بن‌زا پلکس 7

درباره محصول بن‌زا پلکس 7

یکی از ضرورت‌های مهم و بنیادی پرورش صنعتی در دنیایِ مدرن دامداری، مصرف افزودنی‌ها و برای افزایش عملکرد و کیفیت محصولات تولیدی است. با توجه به نیاز انواع دام به عناصر معدنی ریزمغذی و به جهت تأمین این نیاز، معمولاً در مزارع از نمک‌های معدنی (غیرآلی) استفاده می‌شود. به‌دلیل جذب حداقلی این ترکیبات، باید مقدار بیشتری از مواد فوق را به جیره غذایی دام افزود که عموماً بخش زیادی از آن جذب نشده و از طریق فضولات حیوان، دفع می‌شود. منابع آلی عناصر معدنی نظیر کیلات‌های آمینو اسیدی، دارای جذب بهتری نسبت‌به ساختارهای غیرآلی هستند. اما یکی از مشکلات این ترکیبات، مقرون‌به‌صرفه‌ نبودنِ مصرف آن‌هاست؛ کاربرد آن‌ها را به دوره خاصی از پرورش دام سنگین مولد محدود می‌کند. در نتیجه، اساساً برای مصرف به‌منظور پرورش دام پرواری یا دام سبک، توجیه اقتصادی ندارد.

در نتیجه با درنظرگرفتن تمامی این موارد و مقرون‌به‌صرفه‌نبودن مکمل‌های آلی موجود در بازار، شرکت صدور احرار شرق با تکیه بر بررسی‌ها و پژوهش‌های گوناگون و نیاز بازار، برای اولین‌بار محصول منحصربه‌فردی را با عنوان مکمل کیلاته معدنی بن‌زا پلکس 7 تولید کرده که فناوری تولید آن، در اداره ثبت اختراعات ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا به ثبت رسیده است. به‌دلیل فناوری منحصر‌به‌فرد به‌کاررفته در تولید بن‌زا پلکس7، مصرف این مکمل مقرون‌به‌صرفه است. همچنین، کاربرد آن در تمام دوره پرورش دام سنگین، دام سبک و انواع دام پرواری بسیار سودآور و دارای توجیه اقتصادی است.

مصرف بن‌زا پلکس7 چطور سودآوری مزرعه‌تان را به‌طرز چشمگیری افزایش می‌دهد؟

پیشگیری و درمان لنگش

پیشگیری و درمان ورم پستان

افزایش درصد باروری

افزایش شادابی و سلامت گله

رفع سخت‌زایی و جفت‌ماندگی

افزایش میانگین وزن روزانه در گوساله‌های شیرخوار و پرواری

کاهش نیاز به مصرف داروها و آنتی‌بیوتیک‌ها

افزایش میانگین شیر تولیدی و درصد چربی آن

کاهش اثرات ناشی از تنش‌های دمایی و محیطی

رفع اسهال گوساله شیرخوار و تلفات ناشی از آن

بسته به شرایط فیزیولوژیکی و احتیاجات دام، نژاد، شرایط پرورش، فصل، مدت‌زمان مصرف، شرایط محیطی و… با مصرف بن‌زا پلکس7 حداقل یکی از نتایج  فوق حاصل می‌شود و سودآوری این محصول تحقق می‌یابد.

ترکیب بن‌زا پلکس7 [ واحد در میلیون به فرم کیلاته (ppm) ]

روی : 51000
منگنز : 28000
مس : 18000
سلنیوم : 300
آهن : 8000
کروم : 500
کبالت : 1700

نتایج مصرف بن‌زا پلکس 7

سوالات پرتکرار درباره بن‌زا پلکس 7

استفاده از مکمل بن‌زا پلکس7،

  • میزان تولید گله را افزایش و هزینه‌های جانبی را کاهش می‌دهد.
  • سن از شیرگیری گوساله را از 4 تا 15 روز کاهش داده و موجب افزایش نرخ رشد دام (سبک و سنگین) پرواری (حداقل 3%) می‌شود.
  • در گله گاوهای شیری موجب افزایش تولید شیر از 0.5 تا 4 کیلوگرم و نیز بهبود درصد چربی شیر از 0/1 تا 0/4 واحد می‌گردد.
  • استفاده از مکمل بن‌زاپلکس7  در گله‌های دام کوچک، موجب افزایش درصد دوقلوزایی می‌گردد.

با توجه به اثرات چشمگیر مکمل بن‌زا پلکس7 بر بهبود متابولیسم، عملکرد، شاخصه‌های تولید مثلی و سلامت دام، کاهش هزینه‌های دامپزشکی و نیز مقرون‌به‌صرفه بودن آن، سودآوری این مکمل به شکلی است که صرفاً با در نظر گرفتن سود حاصل از افزایش شیر یا گوشت (بدون لحاظ کردن همه اثرات این مکمل) پرورش‌دهنده چندین برابر هزینه بابت خرید محصول، افزایش درآمد خواهد داشت.

در صورت مصرف مكمل ‌بن زا پلکس7 نباید سایر مکمل­های آلی عناصر معدنی کم‌مصرف (مانند کلات­های بر پایه اسیدآمینه، پپتیدی، هیدروکسی، پلی ­ساکاریدی و منشاء مخمری) در جیره غذایی دام به ­طور همزمان با این مکمل مصرف گردد.

درصورتی‌که بسته‌بندی محصول باز نشود، تاریخ انقضای آن 2 سال بعد از تولید است. پس از باز شدن بسته‌بندی و در آن، با رعایت شرایط مناسب نگهداری تا 12 ماه قابلیت نگهداری دارد. این محصول را باید دور از نور خورشید و دسترس کودکان، در جای خشک، دمای اتاق و در بسته‌بندی اصلی نگهداری کرد. از يخ‌زدگی محصول جلوگیری شود.

این محصول به‌شکل مخلوط با خوراک و کنسانتره و یا محلول در شیر دام‌های نوزاد و شیرخوار و در برخی موارد (در صورت تمایل دامدار) به صورت محلول در آب مصرف می‌گردد.

این مکمل به شکل سربار، طبق جدول دستور مصرف و بر اساس وزن بدن به جیره غذایی حیوان افزوده می‌شود. برای افزودن این ترکیب نیازی به هیچ گونه تغییری در جیره غذایی (اعم از کاهش، افزایش یا تغییر اجزای خوراک و سایر مکمل‌های مرسوم با پایه معدنی) نیست.

توصیه می‌شود مكمل‌ بن زا پلکس7، برای گوساله‌های شیرخوار براساس دوز روزانه به‌شکل محلول در شیر استفاده شود.

سوالات متداول

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

مشاوره رایگان بن زا پلکس 7

عاملین فروش بن‌زا پلکس 7 در سراسر کشور

برای نمایش عاملیت ها روی استان های دارای نماینده کلیک نمایید.
get

مقالات بُن‌زا پلکس7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *